Karpatská 5,
040 01 Košice
tel./fax: 055 625 58 56,
tel.: 055 625 58 63, 055 625 19 93

Nachádzate se na: » Aktuality

Aktuality

Ako sa študenti SPŠE pripravovali na svet práce.

V utorok, 20. 2. 2018 si pripravili pracovníci ústavu Mgr. Mária Ďurkovská, PhD. a Mgr. Michal Kentoš, PhD. pre študentov SPŠ elektrotechnickej v Košiciach workshop na tému „Pripravte sa na svet práce“. Cieľom bolo pomôcť študentom končiacich ročníkov zorientovať sa v problematike pracovného trhu a pripraviť ich na prijímací pohovor. O svoje bohaté skúsenosti z prijímacích pohovorov sa podelil Michal Kentoš a svoje tipy ohľadne vytvárania dobrého prvého dojmu a zvládnutia verbálnej a neverbálnej komunikácie prezentovala Mária Ďurkovská.

 


Študenti sa mali možnosť dozvedieť napríklad o tom, ako zostaviť čo najlepší životopis, či ako sa primerane obliecť a prezentovať, vyskúšali si zahrať tímovú úlohu a s Michalom Kentošom si nacvičili fiktívny pracovný pohovor.

O tom, že workshop mal u študentov veľký úspech, svedčia i slová ich vyučujúcej pani Ing. Marty Greňovej, ktorá sa vyjadrila, že „... študenti veľmi ocenili prístup cudzích ľudí, ktorí vo svojom voľnom čase sú ochotní robiť s nimi takú pravdivú prípravu do života...“.


Tieto prednášky pre študentov určite nerobíme posledný krát.

 

Fotogaléria TU.

<< Go back to the previous page

Internetový časopis - Človek a spoločnosť

čítať

Ročník 21, Rok 2018, 1

  • The relationship between self-esteem, aggression and poverty
  • Attachment styles: A motivational framework of personality dispositions in selection and counseling