Ak mám opísať svoju cestu k doktorandskému štúdiu, musím začať tým, že mojím najobľúbenejším predmetom na základnej škole a na gymnáziu bol dejepis, čo sa následne odzrkadlilo pri výbere môjho ďalšieho štúdia. Ako každý stredoškolák, aj ja som zvažovala niekoľko vysokých škôl a študijných odborov. Nakoniec som sa rozhodla pre štúdium histórie na Katedre histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Záujem o dejiny ma priviedol tiež k práci v Slovenskom národnom múzeu – Múzeu Betliar, kde som niekoľkokrát počas letnej sezóny pracovala ako lektorka.
Už v prvom ročníku bakalárskeho štúdia som vedela, že histórii sa chcem v budúcnosti venovať na vedeckej úrovni, čo ma viedlo k tomu, aby som po ukončení magisterského štúdia pokračovala v doktorandskom štúdiu na Spoločenskovednom ústave Centra spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied v Košiciach.
Vo svojej diplomovej práci som sa venovala životu šľachtických vdov v období raného novoveku v Uhorsku. V súčasnosti svoj výskum zameriavam na postavenie žien a rodové vzťahy v medzivojnovom období na príklade spolkov v meste Košice. Problematiku medzivojnového obdobia som si vybrala z toho dôvodu, že práve po prvej svetovej vojne bolo v Československu zakotvené všeobecné volebné právo, čím nadobudli ženy nové postavenie. V medzivojnovom období nastal rozmach spolkovej činnosti a spolkov, v rámci ktorých môžem skúmať rodové vzťahy i postavenie žien.
Viac sa dozviete TU.